2016-2017 Bahar Dönemi Programlama Dilleri Ödevi

Uygulama dört sayfadan oluşacaktır.
İlk sayfada bir hoş geldiniz yazısı, projeyi yapan öğrencinin numarası, adı ve soyadı bilgilerini girebileceği EditText nesneleri ve bir buton bulunacaktır. Butona basıldığında ikinci sayfaya geçiş yapılacaktır. Kullanıcının adı,soyadı ve numarası ikinci sayfaya aktarılacaktır.

İkinci sayfada kullanıcıdan RadioButton nesneleri aracılığıyla cinsiyet bilgisi alınacaktır. İkinci sayfada bir buton bulunacak bu buton üzerinde üçüncü sayfaya geçiş yapılacaktır. İkinci sayfadan üçüncü sayfaya cinsiyet bilgilerinin yanı sıra ilk sayfadan gelen değişkenlerde aktarılacaktır.

Üçüncü sayfada kullanıcıdan bildiği programlama dilleri CheckBox nesneleri aracılığıyla alınacaktır. En az dört farklı programlama dili seçeneği bulunmalıdır.
Üçüncü sayfada bulunan bir buton ile dördüncü sayfaya geçiş yapılacaktır. Bilinen programlama dillerinin yanı sıra önceki sayfalardan gelen değişkenler de aktarılacaktır.

Dördüncü sayfada önceki sayfalardan gelen, öğrencinin adı soyadı, numarası, cinsiyeti ve bildiği programlama dillerini içeren bilgiler ekranda görüntülenecektir.

Her öğrencinin uygulama adı kendi adı_soyadı şeklinde olacaktır. Örneğin Hüseyin Bodur için huseyin_bodur. (Türkçe karakter kullanılmamalıdır.)

Uygulama içindeki tüm değişkenler öğrencinin adı ve soyadının baş harfleri ile başlayacaktır.
Örneğin; Hüseyin Bodur tarafından yapılan bir uygulamada String gelenVeri; değişkeni String HBgelenVeri; şeklinde tanımlanacaktır.

Uygulama içindeki tüm nesneler öğrencinin soyadı ve adının baş harfleri ile başlayacaktır. Örneğin; Hüseyin Bodur tarafından yapılan bir uygulamada EditText adi; nesnesi EditText BHadi; şeklinde tanımlanacaktır.

Teslim tarihleri
Öğrenci numarasının son hanesi;
0-1 olanlar : 15.05.2017
2-3 olanlar : 15.05.2017
4-5 olanlar : 16.05.2017
6-7 olanlar : 17.05.2017
8-9 olanlar : 18.05.2017

Sunumlar yukarıda belirtilen tarih aralarında Arş.Gör. Hüseyin Bodur’a sözlü olarak sunulacaktır. Gerekçesi ne olursa olsun sözlü olarak sunulmayan, kendi sunum gününden başka bir günde sunulan veya mail olarak gönderilen projeler geçersizdir.
Sunum sırasında size proje içinden veya dışından sorular sorulacaktır.

Önemli duyuru: Geçen senelerde başka bir öğrencinin projesini kendi yapmış gibi sunmaya çalışan öğrenciler oldu. Sonucunun ne olduğunu bu arkadaşlara sorabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *