Nis 03

Flash animasyon ödevleri olarak;

1-Yemekhanede yemek sırası bekleyen öğrenciler animasyonu
Yemekhane animasyonunda öğrenciler yemek sırası beklerken sırasını beklemeden girmeye çalışan (kaynak) öğrenciye sıradaki öğrenciler tepki göstereceklerdir. Tepki gören öğrenci sıranın sonuna geçecektir. Animasyonda ses dosyası olarak kalabalık uğultusu (fısıldaşma vb.)’ndan yararlanılacaktır. Yemeğini alan öğrenci uygun bir masaya oturup yemeğini yiyecektir.

2-Helikopter animasyonu. Helikopter bir noktadan kalkacak, belirli bir yüksekliğe ulaştıktan sonra, aynı irtifada devam edecektir. Helikopter aşağıda bulunan insanlara çiçek atacaktır.
Animasyon sahnesinde 4 tane buton bulunacaktır. Birinciye basıldığında animasyondaki helikopter kalkış yaparak hareket etmeye başlayacak (start). İkinci butona basıldığında animasyon duracak (pause) ve tekrar basıldığında kaldığı yerden devam edecektir. Üçüncü butona basıldığında ise animasyon baştan tekrar başlatılacaktır (reset).
4. buton bonus puan butonudur. 4. butona basıldığında helikopter çiçek atmayı durduracak ama hareket etmeye devam edecektir. Tekrar basıldığında ise hareket ederken çiçek atmaya devam edecektir.

Animasyonların minimum 30 sn (veya min. 100 kare), sahne ölçüsü olarak da 550×400 pixel ölçülerinde olması gerekmektedir.
Animasyonların bitiminde isim, soyisim, öğrenci numarası ve öğrenim türü (N.Ö / İ.Ö) bilgilerinizin belirli bir animasyon şeklinde ekranda görüntülenmesi gerekmektedir.
Animasyon ödevlerindeki hayal gücünüz (tasarım güzelliği, diğer öğrencilerin ödevlerinden farklılıkları) ile alacağınız puan doğru orantılı olacaktır.

Son teslim tarihi 28.04.2017 saat 23:59’dur. Ödevler, paylaşımda Web Teknolojileri dersinin altında açılacak olan klasöre atılarak teslim edilecektir.

(\\95.183.162.21\Paylasim\Bilgisayar Mühendisliği\Yrd Doç. Dr. Fatih KAYAALP\Web Teknolojileri\2016-2017 Ödevleri\Yemekhane (Flash))
(\\95.183.162.21\Paylasim\Bilgisayar Mühendisliği\Yrd Doç. Dr. Fatih KAYAALP\Web Teknolojileri\2016-2017 Ödevleri\Helikopter (Flash))
Sosyal medya ortamları üzerinden yâda mail yoluyla gönderilen ödevler kabul edilmeyecektir.

Yorum Yaz