2016-2017 Bahar Dönemi Web Teknolojileri Dersi Web Ödevi

Tüm öğrencilerden bir masaüstü, bir de mobil web sitesi tasarımı yapması istenmektedir. Masaüstü görünümlü web sitesi için site konusu öğrenci numarasının mod 8’e göre kalanı şeklinde belirlenecek ve DIV iskeletli bir yapı kullanılacaktır.

Mobil web sitesi yapımındaki konu da masaüstü web sitesi konusu ile aynıdır.

Site Konusu/İçeriği:

0-     Memleket il
1-     Tutulan bir spor takımı
2-     Sevilen bir spor
3-     Siyasi olmayan bir dernek
4-     Bir şirket veya ürün tanıtımı
5-     Sevilen bir hayvan
6-     Bir coğrafi bölge (Marmara, Ege,… istediğiniz birini seçin)
7-     Seçeceğiniz bir ülke

Tasarım Yöntemi, Konu ve Animasyon seçimi

Öğrenci numarasının son iki rakamının mod 8’e göre kalanı 0 olanlar memleket il konusu, 1 olanlar tutulan bir spor takımı konusu,… şeklindeki site konusunu kullanacaklardır.

  • Yapılacak web sitelerinin iskeletlerinde DIV yapıları kullanılacaktır.
  • Yapılacak olan her web sitesi ödevi, en az 4 tane site içeriği ile ilişkili web sayfası + flash animasyonlarının (yemekhane ve helikopter) bulunduğu 1 sayfa + örnek bir iletişim formu ve Google Map üzerinde doğduğunuz şehri gösteren harita sayfası olmak üzere en az 6 sayfadan oluşacaktır.
  • HTML5 ile yeni gelen etiketlerin kullanımı, değerlendirme aşamasında artı yönde olacaktır.
  • Tasarımların öğrencinin kendisi tarafından yapılmış olması beklenmektedir. Hazır site şablonları kullanımında ve aynı tasarımın farklı kişilerin ödevlerinde kullanılmasından puan kırılacaktır.
  • Site tasarımları incelenmesinde görsellik değerlendirmeye artı yönde değer olarak katılacaktır.
  • Yapılan her iki web sitesi de hem Paylaşımda açılacak olan klasör içerisine dosyaların atılması hem de bulacağınız örnek hosting alanında yayınlamak şekli ile teslim edilecektir. Paylaşımda atacağınız dosyaların arasına ismi “Site_Adresi.txt” dosyası oluşturunuz ve bu dosyanın içerisine sitenizin yayınlandığı adresi mutlaka belirtiniz.
  • Örnek CSS geçişleri, Jquery bileşenleri ve JavaScript kullanımlarını nerede yaptığınızı ve neyi kullandığınızı not olarak “site_Adresi.txt” dosyasında belirtiniz.

Paylaşım Klasörü: \\95.183.162.21\Paylasim\Bilgisayar Mühendisliği\Yrd Doç. Dr. Fatih KAYAALP\Web Teknolojileri\2016-2017 Web Sitesi Ödevi\ içindeki ilgili öğretim türüne ödevler gönderilecektir.
(Güncelleme tarihi: 04.05.2017)

Son teslim tarihi 14.05.2017 23:59’dur. Teslim süresi içerisinde klasöre atılmayan ödevler (ve bu ödevlerin hosting alanına atılmış olan parçaları) dikkate alınmayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *