2017-2018 Web Teknolojileri Dersi Web Sitesi Ödevi

Tüm öğrencilerden mobil uyumlu bir web sitesi tasarımı yapması istenmektedir. Web sitesi için site konusu, öğrenci numarasının mod 6’ya göre kalanı şeklinde belirlenecek ve CSS’ler kullanılarak düzenlenmiş DIV iskeletli bir yapı kullanılacaktır.

Site Konusu/İçeriği:
0- Memleketiniz olan il
1- Seçeceğiniz bir ülke,
2- Örnek bir oyun/spor (Mangala, Satranç, Oryantiring seçeneklerinden biri)
3- Sevilen bir hayvan (Türleri, yaşadığı yer, beslenmesi,…)
4- Bir coğrafi bölge (Türkiye’deki 7 bölgeden istediğiniz biri)
5- Türkiye’deki Milli Park’lardan seçeceğiniz biri

Öğrenci numarasının son iki rakamının mod 6’e göre kalanı 0 olanlar memleket il konusu, 1 olanlar seçeceğiniz bir ülke,… şeklinde site konusu belirlenecektir.

• Yapılacak web sitelerinin iskeletlerinde DIV yapıları kullanılacaktır.
• Yapılacak olan her web sitesi ödevi, en az 4 tane site içeriği ile ilişkili web sayfası + flash animasyonu ödevinde yaptığınız animasyonunun (otobüs durağı senaryosu) bulunduğu 1 sayfa + örnek bir iletişim formu ve Google Maps üzerinde doğduğunuz şehri gösteren harita sayfası olmak üzere en az 6 sayfadan oluşacaktır.
• HTML5 ile yeni gelen etiketlerin kullanımı, değerlendirme aşamasında artı yönde olacaktır.
• Tasarımların öğrencinin kendisi tarafından yapılmış olması beklenmektedir. Hazır site şablonları kullanımında ve aynı tasarımın farklı kişilerin ödevlerinde kullanılmasından puan kırılacaktır.
• Site tasarımları incelenmesinde görsellik değerlendirmeye artı yönde değer olarak katılacaktır.
• Yapılan  web sitesi, hem Paylaşımda açılacak olan klasör içerisine dosyaların atılması hem de bulacağınız örnek hosting alanında yayınlamak şekli ile teslim edilecektir. Paylaşım klasörüne atacağınız dosyaların arasına ismi “Site_Adresi.txt” dosyası oluşturunuz ve bu dosyanın içerisine sitenizin yayınlandığı adresi mutlaka belirtiniz.

Ödev Teslim Bilgileri
Ödevleri 16 Mayıs 2018 – 23.59 saatine kadar Paylaşım üzerinden;

Paylasim\Yrd Doç. Dr. Fatih KAYAALP\Web Teknolojileri\2017-2018 Yılı Bahar Dönemi Web Sitesi Ödevleri \ N.Ö yâda İ.Ö klasörleri içerisine yükleyiniz.

Sosyal medya ortamları üzerinden yâda mail yoluyla gönderilen ödevler kabul edilmeyecektir.

Son teslim tarihi 16.05.2018 23:59’dur. Teslim süresi içerisinde klasöre atılmayan ödevler (ve bu ödevlerin hosting alanına atılmış olan parçaları) dikkate alınmayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *